Ana Sayfa

   Hakkımızda    Ürünler    Haberler    Projelerimiz    Eğitim

   Bize Ulaşın

 


GECKO GRIPPERKatalog için tıklayın

GECKO TUTUCU
Ödüllü İz bırakmayan Özel Yapışkan Teknolojisi

  • Sıkıştırılmış hava gerekliliği yoktur, bakım maliyetlerinden tasarruf sağlar ve 5 ay gibi kısa bir sürede daha hızlı geri ödeme sağlar.

  • Hassas, iz bırakmayan tutucu teknolojisi, pick-and-place görevlerinde üretkenliliği artırır.

  • Yenilikçi gecko teknolojisi, otomasyon yeterliliklerini genişletmek için PCB'ler gibi düz, gözenekli nesnelerin tutulmasını sağlar

  • 6,5 Kg'a kadar taşıma kapasitesi sunar

Gecko tutma teknolojisi başlangıçta NASA'daki laboratuvarlarda geçersiz uyduları ve diğer uzay çöplerini ve Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki uygulamaları toplamak için bir araç olarak geliştirildi. Bu yüce başlangıçlardan itibaren, Gecko Tutucu daha yüzeye bağlı amaçlara hizmet eder - pürüzsüz yüzeyli öğeleri veya yüzeylerinde geleneksel bir vakumlu tutucutarafından alınamayan delikleri olan eşyaları dikkatlice toplar. 

Gecko Tutucu, güçlü van der Waals kuvvetleri kullanarak yüzeye yapışan milyonlarca mikro ölçekli fibriler sapı kullanır - aynı kertenkelelerin tırmanışı gibi. Doğadan ilham alan Gecko Pick&Place uygulamaları için kolay kavrama teknolojisini kullanarak her türlü düz ve pürüzsüz yüzeyi basınçlı hava veya harici güç olmadan tutmayı ve kaldırmayı mümkün kılar. Gecko kaldırma işlemini sıkıştırılmış hava veya başka bir harici güç olmadan gerçekleştirdiğinden, size daha verimli ve uygun maliyetli çözüm sunar.

 

Dahili yakınlık sensörü

Parça varlığını tespit edebilme

Cam üzerinde iz bırakmaz, ilave temizlik ihtiyacı yoktur.

 

Doğadan ilham alınarak tasarlandı