Ana Sayfa

   Hakkımızda    Ürünler    Haberler    Projelerimiz    Eğitim

   Bize Ulaşın

 

 


GECKO GRIPPER ver

GECKO TUTUCU - ÖZEL YAPIŞKAN TEKNOLOJİSİ, İZ BIRAKMAYAN TUTUCU

  • Sıkıştırılmış hava gerekliliği yoktur, bakım maliyetlerinden tasarruf sağlar ve 5 ay gibi kısa bir sürede daha hızlı geri ödeme sağlar.

  • Hassas, iz bırakmayan tutucu teknolojisi, pick-and-place görevlerinde üretkenliliği artırır.

  • Yenilikçi gecko teknolojisi, otomasyon yeterliliklerini genişletmek için PCB'ler gibi düz, gözenekli nesnelerin tutulmasını sağlar

Gecko tutma teknolojisi başlangıçta NASA'daki laboratuvarlarda geçersiz uyduları ve diğer uzay çöplerini ve Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki uygulamaları toplamak için bir araç olarak geliştirildi. Bu yüce başlangıçlardan itibaren, Gecko Tutucu daha yüzeye bağlı amaçlara hizmet eder - pürüzsüz yüzeyli öğeleri veya yüzeylerinde geleneksel bir vakumlu tutucutarafından alınamayan delikleri olan eşyaları dikkatlice toplar. 

Gecko Tutucu, güçlü van der Waals kuvvetleri kullanarak yüzeye yapışan milyonlarca mikro ölçekli fibriler sapı kullanır - aynı kertenkelelerin tırmanışı gibi. Doğadan ilham alan GeckoPick&Placeuygulamaları için kolay kavrama teknolojisini kullanarak her türlü düz ve pürüzsüz yüzeyi basınçlı hava veya harici güç olmadan takmayı ve kaldırmayı mümkün kılar. Gecko kaldırma işlemini sıkıştırılmış hava veya başka bir harici güç olmadan gerçekleştirdiğinden, size daha verimli ve uygun maliyetli çözüm sunar.

 

 

Katalog için tıklayın